samdoria INTER 1-1 - two the best blue football team

31.08.2008.

samdoria INTER 1-1

Prva utakmica nove sezone igrana je na Udineseovom Friuliju gdje je domaći tim na krilima Di Natalea savladao Palermo sa 3-1. Di Natale je pogodio dva puta ,dok je treći gol postigao Inler. Jedini strijelac za Sicilijance bio je Bresciano u 69. minuti.

Mourinho na klupi Intera nije započeo onako kako je namjeravao. Doduše,u premijernoj službenoj utakmici u Superkupu savlado je Romu i već ima jedan trofej,no u prvenstvu nije krenuo pobjedom.

Gostovanje u Genoi kod Sampdorie ove godine neće nikome biti lagan zadatak s obzirom da ekipa koju predvodi Antonio Cassano puno obećava i uopće neće biti iznenađenje ukoliko bude među prvih pet momčadi prvenstva.

No Inter je solidno započeo utakmicu,pa i iz prve prilike koju je stvorio u 33. minuti susreta nakon akcije Mancinija i Ibrahimovića poveo. Ovaj potonji je bio i strijelac. Zlatan je onako u golgeterskom stilu u suprotnu golmanovu stranu pogodio za vodstvo.

Sampdoria je odlično stajala na terenu. Mazzari je posložio ekipu savršeno s obzirom na igračke mogućnosti i Đenovljani su zaista u svakom trenutku bili organizirani i znali su šta hoće. Do izjednačenja su stigli u 66. minuti. Strijelac je bio Gennaro Delvecchio.

Sve u svemu solidna utakmica. Interu će trebati još dosta vremena za uigravanje. Iako se okosnica momčadi uglavnom nije promijenila,novi trener je došao i tražit će,kao što je i večeras vidljivo bilo, malo drugačiju koncepciju igre nego na što su igrači navikli pod palicom Roberta Mancinija. Mourinho je već u prvom kolu mogao vidjeti da do Scudetta neće biti lako doći.